succession’ın üçüncü sezonu bu sonbaharda geliyor

succession’ın üçüncü sezonu bu sonbaharda geliyor


hayırlı olsun


Kalitenin adresi HBO’nun kazandığı ödüllere rağmen radar altı kalmayı başaran yeni dizisi Succession’ın üçüncü sezonuna dair detaylar yavaş yavaş ortaya çıkmaya devam ediyor. Oyuncu kadrosuna yaptığı takviyelerle gündeme gelen dizinin yayın tarihi de yavaş yavaş netleşmeye başladı.

Bir medya imparatorunun ailesiyle olan ilişkilerini konu alan dizi, geleneksel medya düzenine bağlı olan 80 yaşına merdiven dayamış baba Logan Roy ile internet dünyasına adım atmak isteyen oğlu Kendall Roy arasındaki gerilimli ilişkiyi anlatıyor. İkinci sezonunun sonunda asi oğlu Kendall tarafından pusuya düşürülen Logan Roy’un üçüncü sezona çok tehlikeli bir konumda başlayacağı bir sürpriz değil.

Bir yandan ailesel, siyasal ve finansal ittifakları güvence altına almak için çaba sarf ederken, diğer yandan şiddetli bir şirket savaşının aile içi bir savaşa dönüşmesiyle gerilimin iyice yükseldiği yapım, son yıllarda televizyon dünyasının hakettiği popülerliğe ulaşamamış yapımlarında en üst basamaklarda yer alıyor. Senaryosunu Jesse Armstrong, Lucy Prebble ve Jonathan Glatzer’ın yazıp yönetmenliğini de Mark Mylod’un üstlendiği dizinin oyuncu kadrosunda Brian CoxKieran CulkinJeremy StrongSarah SnookHiam AbbassNicholas BraunPeter Fiedman ve Natalie Gold gibi isimler yer alıyor.

Altın Küre ve Emmy ödüllü dizi, son olarak oyuncu kadrosuna eklediği Alexander Skarsgård ve Adrien Brody gibi isimlerle heyecanımızı iki katına çıkarmayı başarmıştı. İki yıllık aradan sonra artık hayranların “yeni sezon!” diye duvarları yumruklamasına ramak kala Covid-19 yüzünden defalarca ertelenen dizinin, sonbahar mevsiminde izleyiciyle buluşacağı açıklandı.

Tam tarih verilmese de bu bilginin bile bizleri bir süre oyalayacağı dizi, eminiz yeni sezonuyla uzun süredir Roy ailesinin kirli iç işlerine merak salmış bünyeleri bir süreliğine sakinleştirmeye yetecektir.