basquiat ekspres yolcusu kalmasın

basquiat ekspres yolcusu kalmasın


bu tren kaçmaz


Ölümünün ardından 33 yıl geçmesine rağmen popüler kültüre olan etkisini sürdürmeye devam eden ressam/graffiti sanatçısı Jean-Michel Basquiat’nın işleri bugüne dek giyim markalarından tutun mobilyalara kadar birçok ürüne ilham vermişti. Bugün ise Basquiat’dan ilham alan bir model tren vagonu karşımıza çıkıyor.

Model trenleriyle ünlü Alman oyuncak firması Märklin, geçtiğimiz aylarda modern sanatçıları konuk edeceği Märklin Message Wagons isimli yeni koleksiyon serisini Keith Haring’ten ilham alan bir model trenle duyurmuştu. Koleksiyon serisinin ikincisinde ise Jean-Michel Basquiat’nın izlerini görüyoruz. Siyah renkte karşımıza çıkan model vagonun bir tarafında Basquiat’nın ünlü taç motifi yer alırken, diğer tarafında ise sanatçıdan alıntılanan “Your life is your message. Make sure that it’s inspiring.” sözünü görmek mümkün.

37.4 cm ve 11.5 cm boyutlarında üretilen model vagon, tasarımı yine Basquiat’dan ilham alınan bir kutu içerisinde bir tasdik belgesi ve sanatçının biyografisinin yazılı olduğu bir kartonet ile birlikte geliyor. Jean-Michel Basquiat ilhamlı model vagonu satın almak için buraya çökünüz.