andrew garfield’lı müzikal filmi tick, tick… boom!’dan ilk fragman yayınlandı

andrew garfield’lı müzikal filmi tick, tick… boom!’dan ilk fragman yayınlandı


tekli de geldi


Geçtiğimiz sene yayınlanan Hamilton filmiyle adını geniş kitlelere duyuran Lin-Manuel Miranda’nın ilk yönetmenlik deneyimi tick, tick… Boom!’dan ilk fragman geldi.

Rent isimli müzikalin yaratıcısı Jonathan Larson’ın aynı isimli otobiyografisinden uyarlanan tick, tick… Boom!, 1990 senesinde geçiyor ve büyük çaplı bir müzikal oyunu yazmayı kafasına koyan Jon isimli New York’lu bir gence ve bu süreçte yakınlarıyla olan ilişkisine odaklanıyor.

Andrew Garfield’ın ana karakter Jon’u canlandıracağı filmin oyuncu kadrosunda Vanessa Hudgens, Bradley Whitford, Alexandra Shipp ve Judith Light gibi isimler de yer alıyor. Film yönetmen koltuğunda Lin-Manuel Miranda otururken uyarlama senaryosunu ise Fosse/Werdon, Dear Evan Hansen ve If I Forget gibi yapımlarla tanınan Steven Levenson kaleme alıyor.

tick, tick… Boom!, 12 Kasım’da sınırlı sayıda sinema salonunda gösterilmesinin ardından 19 Kasım’da Netflix’te yayınlanacak. Filmin fragmanı ve soundtrack albümünden yayınlanan 30/90 isimli tekli için aşağı alalım.