the french dispatch’in soundtrack albümleriyle vizyon öncesi hazırlık

the french dispatch’in soundtrack albümleriyle vizyon öncesi hazırlık


jarvis cocker & alexandre desplat a.ş.


Sinema dünyasının uzun bir süredir beklediği yeni Wes Anderson filmi The French Dispatch, ABD ve bazı Avrupa ülkelerinde bugün vizyona girdi. Ülkemizde 3 Aralık tarihinde gösterime girecek filmin Jarvis Cocker ve Alexandre Desplat imzalı duble soundtrack albümü de bugün yayınlandı.

İki kısımdan oluşan The French Dispatch soundtrack albümünün ilk kısmı, sinema dünyasında konu saza söze gelince dürbünle aranan yegane isimlerden Alexandre Desplat imzası taşıyor. 14 şarkıdan oluşan 30 dakikalık albüm, filmin fon müziklerini içeriyor.

Soundtrack’in ikinci kısmında ise bambaşka bir iş var. JARV IS… sahne adıyla da tanıdığımız britpop ustası Jarvis Cocker’ın hazırladığı albüm, The French Dispatch’te yer alan Tip Top isimli kurgusal bir pop yıldızının şarkılarını içeriyor. 60’lı yılların Fransız pop yıldızı olarak karşımıza çıkacak Tip Top’un Chansons d’Ennui Tip-Top isimli albümünde Dalida, Serge Gainsbourg, Brigitte Bardot, Alain Delon, Françoise Hardy ve Christophe gibi dönemin sevilen Fransız şarkıcılarının cover’ları yer alıyor. Bu cover’ların hepsini Jarvis Cocker seslendirirken albümde bir şarkıda Fransız avant-popçu Lætitia Sadier da Cocker’a eşlik ediyor.

Benicio del Toro, Adrien Brody, Tilda Swinton, Léa Seydoux, Frances McDormand, Timothée Chalamet, Lyna Khoudri, Jeffrey Wright, Mathieu Amalric, Stephen Park, Bill Murray ve Owen Wilson gibi isimlerden oluşan rüya gibi oyuncu kadrosuyla merakımızı gıdıklayan The French Dispatch için 3 Aralık tarihini beklemeye devam ediyoruz. Filmden gelen iki albümü de hemen aşağı bıraktık.Advertisement