yeni johnny marr albümüne hazır mıyız?

yeni johnny marr albümüne hazır mıyız?


ilk tekli geldi bile


Dağılmasıyla koca bir nesli küskün bırakan The Smiths’in saygıdeğer gitaristi Johnny Marr, 2013 yılında başlattığı solo kariyerine bir yeni albüm daha ekliyor. Marr’ın Fever Dreams Pts 1-4 adını verdiği albümün ilk kısmı bu Cuma, tamamı ise 25 Şubat 2022 tarihinde bizlerle olacak. Albümden ilk tekli geldi bile.

Son olarak 2018 çıkışlı Call the Comet albümüyle kulaklarımıza misafir olan Marr, Ağustos ayında dört kısımdan oluşacak bir koleksiyon şeklinde yayınlamayı planladığı Fever Dreams’i duyurmuştu. Pandemi sürecinde kaydedilen albümün ilk kısmını bu Cuma dinleme şansı bulacağız. Kalan üç kısmı da önümüzdeki aylarda EP şeklinde, tek tek yayınlamayı planlayan Marr, bu fikrinden vazgeçip albümün diğer üç kısmını ilk kısımla beraber tek seferde yayınlamayı tercih etmiş. 16 şarkılık hiç de kısa olmayan bir şarkı listesine sahip Fever Dreams’in diğer üç kısmı, Fever Dreams Pts 1-4 adıyla 25 Şubat 2022 tarihinde yayınlanacak.

Johnny Marr’ın ilk kısmı bu Cuma yayınlanacak dördüncü solo albümü Fever Dreams Pts 1-4’un kapak görselini ve şarkı listesini aşağı bıraktık. Albümün ilk teklisi Spirit Power and Soul da müzik videosuyla hemen aşağıda.

Fever Dreams Pts 1-4:

01. Spirit, Power and Soul
02. Receiver
03. All These Days
04. Ariel
05. Lightning People
06. Hideaway Girl
07. Sensory Street
08. Tenement Time
09. The Speed of Love
10. Night and Day
11. Counter-Clock World
12. Rubicon
13. God’s Gift
14. Ghoster
15. The Whirl
16. Human