baz luhrmann’ın elvis presley filmine ilk bakış

baz luhrmann’ın elvis presley filmine ilk bakış


tanıtım videosu geldi


Romeo + Juliet, Moulin Rouge! ve The Great Gatsby gibi filmlerin yönetmeni Baz Luhrmann’ın bir süredir merakla beklenen biyografik Elvis Presley filminden nihayet ilk görüntüler geldi.

Luhrmann’ın ismi hala belli olmayan Elvis Presley filmi, Rock’n Roll kralı Elvis’in kariyerinin başlangıcını ve üne kavuşmasını anlatan 20 yıllık bir sürece ve aşırı kontrolcü olmasıyla tanınan, aynı zamanda Elvis’in kariyerinin bitmesinde büyük payı olduğu düşünülen menajer Albay Tom Parker ile sanatçının arasındaki ilişkiye odaklanacak.

Filmde Elvis Presley’e Austin Butler hayat verirken Albay Tom Parker’ı Tom Hanks, Elvis’in eşi Priscilla Presley’i ise Olivia DeJonge canlandırıyor. Bu üçlüye ek olarak Dacre Montgomery, Luke Bracey, Kodi Smit-McPhee, David Wenham, Richard Roxburgh ve Helen Thomson gibi isimler de filmin oyuncu kadrosunda yer alıyor.

Baz Luhrmann’ın isimsiz Elvis Presley filmi 24 Haziran 2022 tarihinde vizyona girecek. Filmin bizzat Luhrmann tarafından paylaşılan tanıtım videosu hemen aşağıda.Advertisement