coen’lerden joel’in ilk solo filmi the tragedy of macbeth’ten yeni fragman

coen’lerden joel’in ilk solo filmi the tragedy of macbeth’ten yeni fragman


14 ocak’ta apple tv’ta


Kara komedi deyince akan suları durduran Coen Kardeşler’in yarısı Joel Coen’in abisinden ayrı gayrı çalıştığı ilk filmi The Tragedy of Macbeth’ten bir fragman daha yayınlandı.

Prömiyerini yaptığı New York Film Festivali’nde coşkuyla karşılanan ve olumlu yorumlardan yorum beğenen The Tragedy of Macbeth’in başrollerini Hollywood’un Oscar gediklisi iki ismi Denzel Washington ve Frances McDormand paylaşıyor. Son dönemdeki Coen filmleri gibi yıldızlar geçidi olmasa da iddiası yerinde bir oyuncu kadrosuna sahip filmde Washington ve McDormand ikilisiyle beraber Corey Hawkins, Moses Ingram, Ralph Ineson, Sean Patrick Thomas, Harry Melling, Bertie Carvel, Kathryn Hunter, Brendan Gleeson ve Stephen Root gibi isimler yer alıyor.

William Shakespeare’in ekmeğini yemeye doymayan Hollywood’tan daha önce zibilyon tane Macbeth uyarlaması izlemiştik. Joel Coen’in Macbeth uyarlaması ise diğer uyarlamalara göre hem hikaye olarak hem de görsel olarak biraz daha farklılık taşıyor. Siyah beyaz görüntüleri ve çerçeve oranıyla İsveçli usta yönetmen Ingmar Bergman’a selam veren The Tragedy of Macbeth, filmde Lady Macbeth’i canlandıracak Frances McDormand’ın bahsettiğine göre adından da anlaşılacağı üzere Macbeth hikayesinin trajedisine atıfta bulunarak alışık olduğumuz Macbeth uyarlamalarından farklı bir yol izliyormuş.

A24 imzasıyla kalite beklentimizi iki, üç kat daha yukarılara çıkaran The Tragedy of Macbeth, 25 Aralık’ta seçili sinema salonlarında gösterime girmesinin ardından 14 Ocak tarihinde Apple TV+ ile beraber dijital mecraların yolunu tutacak. Filmin yeni fragmanını ve duvarlara bayram posterini hemen aşağı bıraktık.