darth vader’lı star wars spin-off’u ahsoka’nın kadrosu genişliyor

darth vader’lı star wars spin-off’u ahsoka’nın kadrosu genişliyor


bi dur be disney


The Mandalorian’ın karşılaştığı yoğun ilgi sonrası yakın zamanda yayınlanacak The Book of Boba Fett ve Obi-Wan Kenobi serileri de dahil Star Wars spin-off’larıyla şov yapmaya devam eden Disney+, yeni Star Wars spin-off’u Ahsoka’nın oyuncu kadrosundan bir isim daha duyurdu.

Geçtiğimiz aylarda duyurusu yapılan ve Hayden Christensen’i de kadrosuna katan Ahsoka’nın başrolünü Rosaria Dawson üstleniyor. Bu ikiliye ek olarak Natasha Liu Bordizzo’nun da Sabine Wren karakteriyle yer alacağını öğrendiğimiz Ahsoka’nın kadrosuna Let It Snow ve High Fidelity gibi yapımlarda karşımıza çıkan Ivanna Sakhno da katıldı.

Anakin Skywalker aka Darth Vader’ın öğrencisi olarak karşımıza çıkan Ahsoka Tano ile ilk olarak Star Wars: The Clone Wars animasyon serisinde tanışmıştık. The Mandolarian’da Rosario Dawson tarafından ilk defa kanlı canlı izlediğimiz Ahsoka Tano’nun spin-off dizisi için de yakın zamanda çalışmalar başlamıştı. Return Of The Jedi’daki olaylardan birkaç yıl sonrasında geçecek Ahsoka dizisinde Darth Vader’ı da tekrar izleme şansı bulacağız. Dizide muhtemelen flashback sahnelerle karşımıza çıkacak Darth Vader’ı, orijinal Star Wars serisinde de olduğu gibi Hayden Christensen canlandıracak.

George Lucas ile beraber Ahsoka Tano karakterinin baş yaratıcısı olan Dave Filoni, serinin de baş yazarı olacak. The Mandolarian’ın yaratıcısı Jon Favreau ise Filoni ile beraber Ahsoka’nın yürütücü yapımcılığını üstlenecek. Mart ayında prodüksiyonu başlayacak diziden yakın zamanda daha fazla haber alacağız gibi görünüyor.