kristen stewart, olivier assayas’ın hbo dizisinin kadrosunda

kristen stewart, olivier assayas’ın hbo dizisinin kadrosunda


irma vep


Kristen Stewart, Olivier Assayas, HBO ve A24… Birini diğerinden ayırt edemeden sevdiğimiz bu dört isim tek bir yapımda buluşuyor: Irma Vep.

Fransız sinemasının şahsına münhasır yönetmenlerinden Olivier Assayas’ın 1996’da yönetmen koltuğuna oturduğu ve başrolünü Maggie Cheung‘a emanet ettiği Irma Vep filmini HBO ve A24 iş birliğinde hazırlanacak bir diziye uyarlayacağını yakın zamanda öğrenmiştik. Alicia Vikander, Adria Arjona, Carrie Brownstein, Jerrod Carmichael, Fala Chen, Devon Ross, Byron Bowers ve Tom Sturridge’den oluşan taş gibi bir kadroya sahip olan yapıma daha önce Clouds of Sils Maria ve Personal Shopper gibi Assayas filmlerinde rol alan Kristen Stewart da katıldı.

Bir başka HBO & A24 ortaklığı Euphoria’nın yaratıcısı Sam Levinson’ın da yürütücü yapımcı olarak katkıda bulunacağı Irma Vep, Mira isimli ABD’li bir aktrisin etrafında şekillenecek. Alicia Vikander’in canlandıracağı Mira, 1915 yılında yayınlanan Fransız yapımı sessiz film Les Vampires’ın yeniden çevriminde Irma Vep karakteri için dilini hiç bilmediği Fransa’ya gider. Kariyerinin gidişatı ve yakın zamanda yaşadığı kalp kırıklıkları sebebiyle başka bir coğrafyada şansını denemek isteyen Mira’nın Fransız film endüstrisi ile yaşadığı trajikomik durumlar Irma Vep’te ekranlara gelecek.

Kristen Stewart’ın küçük bir role sahip olacağı belirtilen Irma Vep’in yayın tarihi şimdilik belirsiz.