licorice pizza soundtrack albümü ile 70’lere yolculuk

licorice pizza soundtrack albümü ile 70’lere yolculuk


buyrun nostaljiye


Paul Thomas Anderson’ın merakla beklediğimiz yeni filmi Licorice Pizza’nın zamanda yolculuk yaptırmaya aday soundtrack albümü bugün yayınlandı.

İsmini 70’li yıllarda faaliyet gösteren Licorice Pizza isimli plak dükkanı zincirinden alan Licorice Pizza’nın soundtrack albümünde dönemin müzik dünyasından Nina Simone, David Bowie, The Doors, Sonny & Cher, Chuck Berry, Donovan, Paul McCartney, Gordon Lightfoot, Taj Mahal, Mason Williams ve böyle saysak daha uzayıp gidecek isimlerin şarkıları yer alıyor. PTA filmlerinin vazgeçilmez ismi Jonny Greenwood’un da filmle aynı adı taşıyan bir şarkıyla dahil olduğu albümde toplamda 20 parça bulunuyor.

Paul Thomas Anderson’ın çocukluğunu geçirdiği San Fernando Valley’de 1973 yılında geçecek Licorice Pizza, Alana Kane ve Gary Valentine isimli iki gencin ilk aşklarına şahit olacağımız bir coming-of-age filmi olarak gösterime girecek. HAIM kardeşlerden Alana Haim ve Philip Seymour Hoffman’ın oğlu Cooper Hoffman’ın başrolleri paylaştığı filmin oyuncu kadrosunda Bradley Cooper, Ben Stiller, Tom Waits, John C. Reilly, Maya Rudolph ve Benny Safdie gibi isimler yer alıyor.

Licorice Pizza bugün sınırlı sayıda sinema salonunda gösterime girdi. Film, 25 Aralık tarihinde uluslararası çıkışını yapacak, ülkemizde ise 18 Mart 2022’de vizyona girecek. Filmin şıkır şıkır soundtrack albümünü fragmanıyla beraber aşağı bıraktık. Afiyet olsun.Advertisement