taika waititi ve scarlett johanson yeni bir film projesi için tekrar bir arada

taika waititi ve scarlett johanson yeni bir film projesi için tekrar bir arada


tower of terror


Jojo Rabbit’te beraber çalışma fırsatı bulan Taika Waititi ve Scarlett Johanson ikilisi, Disney’in Tower of Terror filmi için tekrar bir araya geliyor. Waititi, Scarlett Johanson’ın yapımcılığını üstlendiği filmin yönetmen koltuğunda oturacak.

Disneyland tema parkında yer alan Pirates of the Caribbean, Jungle Cruise ve Tomorrowland gibi eğlence turlarını bir bir sinemaya uyarlayan Disney, bu uyarlamalara bir yenisini daha ekleyeceğini geçtiğimiz aylarda duyurmuştu. Tema parkında yer alan Tower of Terror’ı Scarlett Johanson’ın hem yapımcılığıyla hem de başrolüyle beyaz perdeye taşıyacağını duyuran Disney, Johanson ile Black Widow filminde yaşadığı anlaşmazlık sonucu projeyi askıya almıştı. Yakın zamanda aralarındaki buzları eriten Disney ve Scarlett Johanson, Tower of Terror için tekrar kolları sıvadı.

Tower of Terror’ı 1997 yılında Steve Gutenberg ve Kirsten Dunder’ın başrollerinde yer aldığı bir televizyon uyarlamasıyla izleyicilerin karşısına çıkaran Disney’in yeni uyarlamasında kimlerin rol alacağı şimdilik bilinmiyor. Taika Waititi’nin yöneteceği filmde Scarlet Johanson’ın rol alacağı daha önceden duyurulmuş olsa da yeni gelen bilgiler Johanson’ın filme sadece yapımcı olarak katkıda bulunacağını gösteriyor.

Disneyland’de yer alan bir diğer eğlence turu Haunted Mansion’ın çekimleri LaKeith Stanfield, Tiffany Haddish, Owen Wilson, Rosario Dawson ve Danny DeVito gibi oyuncularla şu sıralar devam ediyor. Tower of Terror’ın yapımına ne zaman başlanacağı ise şimdilik belirsiz.