vincent cassel, eva green ve louis garrel, üç silahşorlar filminde bir araya geliyor

vincent cassel, eva green ve louis garrel, üç silahşorlar filminde bir araya geliyor


fransız yıldızlar geçidi


Senelerdir sayısız kere sinemaya, televizyona, tiyatroya, müzikale, podcastlere ve kim bilir başka nelere uyarlanan Alexandre Dumas’nın ölümsüz eseri Üç Silahşorlar, nihayet hakkını verecek bir uyarlamaya kavuşuyor gibi.

Fransız Pathé film şirketinin yapımcısı olduğu Üç Silahşorlar ya da orijinal adıyla Les Trois Mousquetaires’ın yıldız isimlerden oluşan oyuncu kadrosu geçtiğimiz aylarda açıklanmıştı. 2023’te iki farklı filmle seri olarak vizyona girecek yapımda Vincent Cassel, Eva Green, Louis Garrel gibi Fransız sinemasının demirbaşlarına ek olarak Vicky Krieps, François Civil, Romain Duris, Pio Marmaï, Lyna Khoudri, Jacob Fortune-Lloyd, Eric Ruf, Marc Barbé, Patrick Mille, Julien Frison ve Ralph Amoussou gibi iddialı isimler yer alıyor.

Les Trois Mousquetaires – D’Artagnan ve Les Trois Mousquetaires – Milady isimli iki filmle vizyona girmeye hazırlanan projede Üç Silahşorlar’dan Athos’u Vincent Cassel, Aramis’i Romain Duris, Porthos’u Pio Marmaï canlandırcak. D’Artagnan karakterinin François Civil’e emanet edildiği yapımda Eva Green Milady, Louis Garrel ise Kral XIII. Louis rolünde karşımıza çıkacak.

İki filmin de yönetmen koltuğunda Daddy or Mommy, Divorce French Style ve Eiffel gibi yapımlara imza atan Martin Bourboulon oturacak. Filmlerin senaryosunu ise Matthieu Delaporte ve Alexandre de La Patelliére ikilisi kaleme alacak. Serinin ilk filmi Les Trois Mousquetaires – D’Artagnan, 5 Nisan 2023’te, devam filmi Les Trois Mousquetaires – Milady ise 13 Aralık 2023’te vizyona girecek.