yeni pixar animasyonu turning red’in müzikleri billie eilish ve finneas’tan geliyor

yeni pixar animasyonu turning red’in müzikleri billie eilish ve finneas’tan geliyor


fragman yayında


Toy Story, Up, Incredibles, Finding Nemo gibi animasyonları ile saygımızı ve de sevgimizi kazanan Pixar’dan ilgi çekici bir animasyon daha geliyor.

Son olarak geçtiğimiz sene Onward ve Soul, bu sene ise Luca gibi birbirinden enfes işlere imza atan Pixar’ın sıradaki filmi Turning Red, duygularını yoğun hissettiği ve çok heyecanlandığı zamanlarda kırmızı bir pandaya dönüşen 13 yaşındaki Mei Lei’nin hikayesini ekranlara getiriyor. Filmin bizi kırmızı pandaya dönüştürme potansiyeli olan heyecan verici tarafı ise Billie Eilish ve abisi Finneas’ın da işin içinde yer alması. Turning Red’de Mei Lei ve kankalarının hayranı olduğu BTS’ten hallice bir boy band yer alıyor. 4*town isimli işbu kurgusal boy band’in şarkılarını Billie Eilish ve Finneas hazırlıyor.

Farklı konusuyla dikkat çeken Turning Red’in yönetmenliğini ve senaristliğini 2018 yılında yine Pixar yapımı olan kısa animasyon filmi Bao ile Oscar kazanan Domee Shi üstleniyor. Domee Shi’nin ilk uzun metrajı olacak Turning Red, aynı zamanda bir kadın yönetmen tarafından çekilen ilk Pixar uzun metrajı olarak göze çarpıyor.

Turning Red, 11 Mart 2022 tarihinde beyaz perdede izleyiciyle buluşacak. Filmi merakla bekliyor ve fragmanı aşağı bırakıyoruz.