2021’in en iyi şarkıları edgar wright’dan geliyor

2021’in en iyi şarkıları edgar wright’dan geliyor


sen listelersin de dinlemez miyiz edgar?


Shaun of the Dead, Hot Fuzz, Scott Pilgrim vs. the World, Baby Driver ve son olarak geçtiğimiz haftalarda beyaz perdede gösterime giren Last Night in Soho gibi filmlerini ayıla bayıla izlediğimiz Edgar Wright’tan şıkır şıkır bir 2021’in En İyi 50 Şarkıları playlisti geldi.

Ölüm kalım meselelerinde bile müzik zevkine kefil olacağımız yönetmenler arasında yukarılarda bir yerlerde duran Wright’ın konu müzik olunca rafine zevklere sahip olduğunu birkaç filmiyle (bkz: Scott Pilgrim vs. the World, Baby Driver) öğrenmiştik. Takipçileriyle de güzel müzik buldu mu paylaşmadan geçmeyen Wright’ın artık geleneksel hale gelen 50 favori şarkılık yıl sonu listesinde bu sene yer alan isimler arasında Arlo Parks, Wolf Alice, Little Simz, Unknown Mortal Orchestra, Madlib, Lorde, St. Vincent, Adele, Nilüfer Yanya, Metronomy, Snail Mail, Cleo Sol, ABBA, Courtney Barnett, Angel Olsen ve daha kimler kimler yer alıyor.

Lafı uzatmıyor ve Edgar Wright’ın 50 şarkılık favori 2021 listesini hemen aşağıdan dinliyor ve dinletiyoruz.Advertisement