christian bale’i edgar allen poe ile buluşturan netflix filmine yıldız isimler katıldı

christian bale’i edgar allen poe ile buluşturan netflix filmine yıldız isimler katıldı


the pale blue eye


2013 çıkışlı Out of the Furnace’ın ardından 2017’de Hostiles filmiyle bir araya gelen Christian Bale ve Scott Cooper’ı tekrar buluşturan Netflix filmi The Pale Blue Eye‘dan sıcak haberler var.

Konusuyla hayli ilgi çekici olduğunu gözümüze sokmaktan çekinmeyen The Pale Blue Eye, 1830 yılında ABD’deki West Point Askeri Akademisi’ndeki bir dizi seri cinayetin hikayesini anlatacak. Bale’in canlandıracağı Augustus Landor isimli dedektif, cinayetleri çözmeye çalışırken akademinin genç öğrencilerinden olan ve günümüzde gotik edebiyatın öncü ismi olarak bildiğimiz Edgar Allen Poe’dan yardım alacak.

Bale’in başrolü üstlendiği filmde Edgar Allen Poe’nun gençliğini Harry Potter serisi ile yıldızı parlayan, son yıllarda ise The Ballad of Buster Scruggs, The Queen’s Gambit ve The Tragedy of Macbeth gibi yapımlarda yeteneğini sergilemeye devam eden Harry Melling canlandıracak. Filmin oyuncu kadrosunda yer alan diğer isimler de gözlerimize bayram ettirecek cinsten desek yeridir. Gillian Anderson, Lucy Boynton, Robert Duvall, Toby Jones, Timothy Spall, Charlotte Gainsbourg, Charlie Tahan, Fred Hechinger ve Simon McBurney de The Pale Blue Eye’ın kadrosunda yer alacak.

Louis Bayard’ın 2006’da yayımlanan aynı isimli romanının senaryosunu yönetmenliği de üstlenen Scott Cooper kaleme alacak. The Pale Blue Eye’ın yayın tarihi şimdilik belirsiz olsa da yapımdan yakın zamanda daha fazla haber alacağız gibi görünüyor. BeklemedeyizAdvertisement