halo live-action uyarlamasına ilk uzun bakış

halo live-action uyarlamasına ilk uzun bakış


fragmanımız var


Paramount+’ın bir süredir yavaş yavaş tanıttığı Halo uyarlamasından nihayet ilk uzun fragman geldi. Diziye ilk bakış atma şansı bulduğumuz fragman, epik görselleriyle heyecanımızı yükseltmedi desek yalan olur.

10 yıldan fazla bir süredir uyarlanması beklenen Halo, başta Steven Spielberg ve Peter Jackson gibi usta isimlerin de dahil olduğu bir beyaz perde filmi için düşünülse de zamanla bu proje yılan hikayesine dönüşmüştü. Seriye sahip çıkan çiçeği burnunda streaming platformu Paramount+, Halo uyarlamasını ilk büyük işi olarak yayınlamaya hazırlanıyor.

American Gods, Orange Is The New Black ve Defending Jacob gibi yapımlarda rol alan Pablo Schrieber’ın Master Chief rolünde karşımıza çıkacağı Halo’nun uyarlamasında Natascha McElhone, Charlie Murphy, Jen Taylor, Shabana Azmi, Bokeem Woodbine, Kate Kennedy, Natasha Culzac, Yerin Ha ve Bentley Kalu gibi isimler yer alacak. Steven Kane’in senaryosunu yazdığı ve Kyle Killen ile yaratıcılığını üstlendiği dizinin yönetmen kadrosunda ise Otto Bathurst, Jonathan Liebesman, M. J. Bassett, Roel Reiné ve Jet Wilkinson bulunuyor.

Halo live-action uyarlaması 2022’nin ilk aylarında dokuz bölümlük ilk sezonuyla Paramount+’ta yayınlanacak. Dizinin geçtiğimiz gün Game Awards 2021 ödül töreninde yayınlanan ilk uzun fragmanı hemen aşağıda.