twitter, 2021’de en çok konuşulan filmleri paylaştı

twitter, 2021’de en çok konuşulan filmleri paylaştı


shrek is love, shrek is life


2021’in nihayet sonuna geliyoruz. Her sene olduğu gibi bu sene de Aralık ayı medya devlerinden gelen albüm, şarkı, film listeleriyle dolup taşmaya devam ediyor. Merakla beklediğimiz bir liste de Twitter cephesinden geliyor. Mavi kuşumuz bu sene platform üzerinde en çok konuşulan 10 filmi sırasıyla paylaştı.

Marvel ve DC filmlerinin domine ettiği listedeki 10 filmden 7’si bu sene gösterime giren yapımlardan oluşuyor. WarnerBros’un yoğun istekler sonrası yayınladığı Zack Snyder’s Justice League’ın başı çektiği listede önümüzdeki günlerde vizyona girecek Spider-Man: No Way Home ikinci, Marvel sevdalılarında hayal kırıklığı yaratan Eternals üçüncü, 2018 yapımı Black Panther dördüncü, bir diğer Marvel filmi Black Widow ise beşinci sırada yer alıyor.

Listenin altıncı sırasında 2016 yapımı Suicide Squad’ın ardından DC’nin sevenleriyle helalleştiği 2021 model The Suicide Squad bulunuyor. Yedinci sırayı sürekli yazıp çizmemizle şahsen bizim dilimizde tüy bırakmayan Denis Villeneuve imzalı Dune doldururken sekiz numaraya dünyanın en gereksiz kapışmasını konu alan Godzilla vs. Kong yerleşiyor. Dokuz numarada ise blockbuster’ların arasında bir peri masalı göze çarpıyor: Shrek. Evet, bu sene 20. yaşını kutlayan ve “meme” kültürünün olmazsa olmazlarından Shrek, Twitter’da en çok konuştuğumuz filmler listesine dokuzuncu sıradan giriş yapıyor. Bu şaşırtıcı fakat yüzümüzde gülücük bırakan ismin ardından gelen film ise Mart ayında vizyona girecek Robert Pattinson’lı The Batman’den başkası değil.

2021’de Twitter’da en çok konuşulan filmler bu şekilde. En çok beğeni alan/retweet edilen tweet’ler, en çok konuşulan diziler veya en çok konuşulan spor olayları gibi listeleri de merak ediyorsanız buraya alalım.