universal’ın mizahşör dracula’sı nicolas cage’e emanet

universal’ın mizahşör dracula’sı nicolas cage’e emanet


şakacı dracula


Canavar hikayelerinden oluşan Dark Universe’ü şekillendirmeye devam eden Universal Pictures, Dracula’nın yancısı R. M. Renfield’ı merkezine alan Renfield projesinde Dracula rolü için Nicolas Cage’e kancayı taktı.

Korku sinemasına yeni bir boyut kazandıran yapım şirketi Blumhouse’un prodüktörlüğünde hazırlanan Elisabeth Moss’lu The Invisible Man’in yakaladığı başarının ardından Dark Universe’e daha fazla yoğunlaşan Universal Pictures, Van Helsing, Creature from the Black Lagoon ve Wolfman gibi kült canavar hikayelerini tek bir evrende buluşturacağı yapımlardan yeni gelişmeleri bir bir yollamaya devam ediyor. Dracula’nın vampir olup ölümsüzlüğe kavuşmak için elinden gelen her şeyi yapan uşağı Renfield’ın nüktedan bir versiyonunu beğenimize sunacak film projesinde Renfield’ı şu sıralar The Great dizisiyle harikalar yaratan Nicholas Hoult’un canlandıracağını daha önce öğrenmiştik. Müzisyen kimliğinin yanı sıra 2016’dan beri oyuncu kimliğiyle de karşımıza çıkan Awkwafina’nın da yer alacağı projede mizahşör Dracula rolünde Nicolas Cage’i izleyeceğiz.

Son 10 senede rol aldığı sayısız vasat altı yapımla kariyerinin ne yöne doğru gittiğini bir türlü kestiremediğimiz Cage, 1988 yapımı komedi/korku filmi Vampire’s Kiss’te de benzer bir rolü üstlenmişti. Cage, mizahşör Dracula ile bizlere neler sunacak, merak etmiyor değiliz doğrusu.