amazon’un the lord of the rings dizisinin artık resmi bir adı var

amazon’un the lord of the rings dizisinin artık resmi bir adı var


the rings of power diyeceksiniz


Bir süredir merakla beklediğimiz The Lord of the Rings televizyon uyarlamasının resmi adı nihayet belli oldu: The Lord of the Rings: The Rings of Power.

Amazon’un yaklaşık beş senedir üzerinde çalıştığı ve sadece ilk sezonu için 465 milyon dolar gibi devasa bir bütçe ayırdığı uyarlamanın yaratıcılığını Star Trek: Beyond filminin yazarları John D. Payne ile Patrick McKay ikilisi üstleniyor. Uyarlamanın ismi hakkında Payne, şöyle bir açıklamada bulunmuş: “Bu ismin, J.R.R. Tolkien klasikleriyle aynı rafta dursa hiç de sırıtmayacağını düşünüyoruz. The Rings of Power, Orta Dünya’nın İkinci Çağ’ındaki bütün önemli hikayeleri bir araya getiriyor. Bu hikayelere yüzüklerin dövülmesi, Karanlık Lord Sauron’un yükselişi, Númenor’un destansı öyküsü ve Elfler ile İnsanların Son İttifak’ı da dahil.”

Dizinin resmi adının duyurulmasıyla beraber bir tanıtım fragmanı da paylaşıldı. Paylaşılan fragmanda Galadriel’i canlandıracak Morfydd Clark’ın sesini duyuyoruz.

John D. Payne ve Patrick McKay ikilisinin senaryosunu da kaleme alacağı The Lord of the Rings: The Rings of Power‘ın hayli kalabalık oyuncu kadrosunda Cynthia Addai-Robinson, Robert Aramayo, Owain Arthur, Maxim Baldry, Nazanin Boniadi, Morfydd Clark, Ismael Cruz Córdova, Charles Edwards, Trystan Gravelle, Lenny Henry, Ema Horvath, Markella Kavenagh, Joseph Mawle, Tyroe Muhafidin, Sophia Nomvete, Lloyd Owen, Megan Richards, Dylan Smith, Charlie Vickers, Leon Wadham, Benjamin Walker, Daniel Weyman ve Sara Zwangobani gibi isimler yer alıyor. İlk sezonu 8 bölüm sürecek dizinin yönetmen koltuğunda Wayne Yip, J.A. Bayona ve Charlotte Brändström oturuyor. The Lord of the Rings: The Rings of Power, 2 Eylül 2022 tarihinde Amazon Prime Video’da yayınlanacak.