başucu kitabı olarak euphoria

başucu kitabı olarak euphoria


dizi yetmediyse buyrun


Dönemin tartışmasız en iyi gençlik draması Euphoria, yaklaşık üç sene beklediğimiz ikinci sezonuyla 2022’ye ışık hızında bir giriş yapmış durumda. Birbirinden enteresan karakterleriyle kalplerimizi hoplatmaya ve de zıplatmaya devam eden canımız Euphoria, HBO ekranlarında ikinci sezonu yarıladı bile. Sezon bitince ne yapacağını bilemeyen ve yavaş yavaş öfori durumunu kaybedecek dostlarımıza majezikten etkili ilaç gibi bir ürün tanıtmak isteriz: The Euphoria Books: S1 Boxed Set.

Adından da anlaşılacağı üzere Euphoria’nın ilk sezonunu odağına alan sekiz bölümlük bu kitap setinde Euphoria’ya dair aradığınız her şey ve çok daha fazlası var. İlk sezon senaryolarının dahil olduğu ışıl ışıl kitaplarda serinin yaratıcısı Sam Levinson’ın, dizideki emeklerini sanat eseri olarak değerlendirmemiz gerektiğini düşündüğümüz makyaj sanatçısı Doniella Davy’nin ve kostüm tasarımcısı Heidi Bivens’in, müzikleriyle Euphoria’yı Euphoria yapan Labrinth’in ve Zendaya ile Hunter Schafer’ın sohbetlerine de yer veriliyor.

Kitap setine yapım ekibinin yanı sıra oyuncu kadrosu da büyük katkılarda bulunmuş. Toplamda dolu dolu bir 1200 sayfaya sahip sette serinin görsel senaryo taslakları, Hunter Schafer’ın el emeği göz nuru eskizleri, Sydney Sweeney’nin foto albümü, Barbie Ferreira’nın ilham panosu ve Jacob Elordi ile Maude Apatow’un merceğinden çıkma sahne arkası fotoğrafları gibi birçok materyal bulunuyor.

“Süsleyip püsleyip anlattınız, peki nerde buluruz bu kitap setini?” diye soran dostlarımız için buraya muhteşem ötesi bir link bıraktık.