elle fanning’li the great üçüncü sezon onayını kaptı

elle fanning’li the great üçüncü sezon onayını kaptı


hayırlı olsun kraliçem


Yorgos Lanthimos harikası The Favourite’ın yazarı Tony McNamara’nın eşe dosta ısrarla önerdiğimiz dizisi The Great, Hulu’dan üçüncü sezon onayını aldı.

Tarihin en güçlü kadın liderlerinden biri olarak bilinen 18. yüzyıl Rus hükümdarlarından II. Katerina’nın hükümdarlık dönemini drama ve komedi unsurlarıyla beraber ekranlara getiren The Great’in ilk sezonu 2020’de yayınlanmış ve izleyicilerden geçer not almıştı. II. Katerina’nın tahta geçişi ve ülkesinin aydınlanması için verdiği mücadeleleri ekrana getiren ikinci sezonu ise Kasım ayında izleme fırsatı bulduk. Dizinin çıtayı daha da yükselten ikinci sezonunun ardından yeni sezon onayı çok da gecikmedi.

McNamara’nın yaratıcısı olmasıyla beraber neredeyse bütün bölümlerinin yazarlığını da üstlendiği The Great’in başrollerini 20th Century Women, The Beguiled ve The Neon Demon gibi filmlerle sevdiğimiz genç yeteneklerden Elle Fanning ve Skins, Kill Your Friends ve Mad Max: Fury Road gibi yapımlardan tanıdığımız Nicholas Hoult üstleniyor. Phoebe FoxAdam GodleyGwilym LeeCharity WakefieldDouglas Hodge, Sacha DhawanBayo Gbadamosi ve Belinda Bromilow gibi isimlerin de yer aldığı dizinin ikinci sezonunda Gillian Anderson’ını da görme şansı bulduk.

Üçüncü sezon için Hulu cephesinden şimdilik bir yayın tarihi verilmemiş. Onu da yakın zamanda öğreniriz muhtemelen.