roland emmerich’ten yine saçma sapan bir film geliyor

roland emmerich’ten yine saçma sapan bir film geliyor


moonfall


2012, The Independence Day ve The Day After Tomorrow gibi abartılı kıyamet senaryolarıyla tanıdığımız Roland Emmerich’in yeni filmi Moonfall’dan bir fragman daha yayınlandı.

Emmerich’in patlamalı çatlamalı, muhtemelen yine mantık hatalı, ABD’lilerle Dünya’yı kurtarmalı, yersiz ve bir o kadar komik olmayan şakalarıyla dolu yeni filmi Moonfall’da bir komplo teorisinin gerçeğe dönüşmesi ekranlara gelecek. 1969 yılında Apollo 11 mürettebatının Dünya ile iletişimi Aya iniş yaptıktan sonra iki dakika boyunca kesilmişti. Filmin konu olduğu komplo teorisine göre bu iki dakika içinde Ay ile ilgili son derece gizli bir konuşma gerçekleşmiş ve bu konuşmaya konu olan bir gerçek 50 yıl boyunca insanlardan saklanmış. Bu teoriden yola çıkan Moonfall’da Ay, yörüngesinden ayrılıp Dünya’ya yaklaşmaya başlıyor. Eski astronotlar Jo Fowler ve Brian Harper, komplo teorisyeni K.C. Houseman ile beraber Ay’a gidip bu olaya engel olmaya çalışıyor.

Moonfall’un senaryosunu Emmerich ile beraber Spenser Cohen ve Harald Kloser kaleme almış. Filmin oyuncu kadrosunda Patrick Wilson ve Halle Berry ikilisine ek olarak John Bradley, Michael Peña, Charlie Plummer, Kelly Yu, Eme Ikwuakor, Carolina Bartczak ve Donald Sutherland gibi isimler yer alıyor. Merakınız varsa eğer film 4 Şubat’ta vizyona girecek.

Advertisement