the beatles çatı konseri kutlamaları norah jones ve cirque du soleil ile devam ediyor

the beatles çatı konseri kutlamaları norah jones ve cirque du soleil ile devam ediyor


rooftop performance 53 yaşında


Şu sıralar IMAX özel gösterimleri, Dolby Atmos’a uyarlanmış yüksek kaliteli albümü ve Peter Jackson’ın Get Back belgeseli ile sık sık andığımız The Beatles’ın meşhur çatı konserinin kutlamaları tüm hızıyla devam ediyor. Bu kutlamalara iki farklı isim iki farklı yorumla katıldı.

Bu isimlerden biri Norah Jones. 30 Ocak 1969’da The Beatles’ın Londra’daki Apple Corps çatısında gerçekleştirdiği ikonik konserin bir benzerini Norah Jones da New York’daki Empire State binasının çatısında gerçekleştirmek istemiş. Dokuz Grammy ödüllü Jones, Let It Be ve I’ve Got A Feeling cover’larıyla çatı konserine 53. yılında saygıda bulunmuş.

Bir diğer isimse aslında birden çok ismin tek bir ortak buluşma noktası: Cirque du Soleil. Yılların eskitemediği meşhur performans sanatçıları topluluğu Cirque du Soleil, yaklaşık beş sene önce gerçekleştirdikleri The Beatles LOVE isimli gösterilerinin bir benzerini çatı konserini anmak adına Las Vegas’daki The Mirage Hotel & Casino binasının çatısına taşımış. Bu anma gösterisinin sonucu olarak aşağıdaki görüntüler ortaya çıkmış.