the tragedy of macbeth’e bir hafta kala yeni fragman

the tragedy of macbeth’e bir hafta kala yeni fragman


neymiş bu macbeth’in trajedisi?


Kara komedi deyince akan suları durduran Coen Kardeşler’in yarısı Joel Coen’in hem komediyi atıp karayı bıraktığı hem de abisinden ayrı gayrı çalıştığı ilk filmi The Tragedy of Macbeth’ten bir fragman daha geldi.

Siyah beyaz görüntüleri ve çerçeve oranıyla İsveçli usta yönetmen Ingmar Bergman’a selam veren The Tragedy of Macbeth, adından da anlaşılacağı üzere Macbeth hikayesinin trajedisine atıfta bulunarak alışık olduğumuz Macbeth uyarlamalarından farklı bir yol izliyor. Prömiyerini yaptığı New York Film Festivali’nde coşkuyla karşılanan ve olumlu yorumlardan yorum beğenen filmin başrollerini Hollywood’un Oscar gediklisi iki ismi Denzel Washington ve Frances McDormand paylaşıyor. Son dönemdeki Coen filmleri gibi yıldızlar geçidi olmasa da iddiası yerinde bir oyuncu kadrosuna sahip filmde Washington ve McDormand ikilisiyle beraber Corey Hawkins, Moses Ingram, Ralph Ineson, Sean Patrick Thomas, Harry Melling, Bertie Carvel, Kathryn Hunter, Brendan Gleeson ve Stephen Root gibi isimler yer alıyor.

A24’un da işin içine girmesiyle kalitesinden şüphe duymadığımız The Tragedy of Macbeth, 14 Ocak’ta Apple TV+’ta yayınlanacak. Filmin yeni fragmanı aşağı iliştirilmiştir.