wes anderson’ın roald dahl uyarlamasına taze kanlar

wes anderson’ın roald dahl uyarlamasına taze kanlar


ralph fiennes, dev patel ve ben kingsley kadroda


Geçtiğimiz hafta Wes Anderson’ın şu sıralar üzerinde çalıştığı yeni filminden ilk dedikodular gelmişti. Netflix’te yayınlanacak The Wonderful Story of Henry Sugar isimli film, daha fazla detayla tekrar konu başlığımız oluyor.

Roald Dahl’ın The Wonderful Story of Henry Sugar and Six More romanından uyarlanacak film, üç mini-filmden oluşacak bir antoloji şeklinde beyaz perdede gösterilecek. Filme dahil olacağı açıklanan ilk isim Benedict Cumberbatch‘in ardından Ralph Fiennes, Dev Patel ve Ben Kingsley gibi isimlerin de The Wonderful Story of Henry Sugar’ın kadrosuna katıldığı gelen detaylar arasında. Fiennes, daha önce 2014 yapımı Anderson harikalarından The Grand Budapest Hotel‘de rol almıştı. Patel ve Kingsley ikilisi ise Cumberbatch gibi ilk defa bir Wes Anderson filmine dahil oluyor. Filmdeki roller hakkında bilgilerimiz şimdilik sınırlı. Cumberbatch, hem Sugar’a hayat verecek hem de diğer hikayelerde başka karakterleri canlandırırken de karşımıza çıkacak. Diğer oyuncuların rolleri ise henüz duyurulmadı.

Yıldız isimlerle dolu filmlerine artık şaşırmadığımız Anderson, oyuncu kadrosunda Tom Hanks, Margot Robbie, Scarlett Johansson, Adrien Brody, Tilda Swinton, Maya Hawke, Jeff Goldblum, Bryan Cranston, Jeffrey Wright, Matt Dillon, Liev Schreiber, Hope Davis, Sophia Lillis ve tabii ki Bill Murray ile Jason Schwartzman’ın da bulunduğu yeni filmi Asteroid City’nin çekimlerini geçtiğimiz aylarda tamamlamıştı. Konusu hakkında pek fazla bir şey bilmediğimiz, Avrupa’da geçecek bir aşk hikayesini anlatacağı dedikodusu dönen Asteroid City’nin bu sene vizyona girmesi bekleniyor. The Wonderful Story of Henry Sugar’ın çekimleri ise bu ay başlayacak. Filmi en geç önümüzdeki senenin bahar aylarına doğru izleme şansı buluruz diye düşünüyoruz.