aktörün trajedisini bir de alt-j’den dinleyelim

aktörün trajedisini bir de alt-j’den dinleyelim


yeni şarkı “the actor” yayında


alt-J‘in bir süredir çeşitli teklilerle ağzımıza birkaç parmak bal çaldığı yeni albümü The Dream, önümüzdeki Cuma raflarda yerini alacak. Albümün dördüncü teklisi ise an itibarıyla bizlerle.

Joe Newman, Thom Sonny Green ve Gus Unger-Hamilton üçlüsünün yeni albümü gerçek suç hikayelerinden, Hollywood yıldızlarının Los Angeles’taki uğrak yeri Chateau Marmont otelinden ve Hollywood ile alakalı rivayetlerden esinleniyor. Bugün yayınlanan The Actor adındaki şarkı ise bu esinlenmelerin hakkını veriyor. Bir aktör trajedisini anlatan The Actor hakkında grup üyeleri şöyle bir açıklamada bulunmuş:

Hollywood, 1982. Umut dolu genç bir film yıldızı daha hayallerinin peşine düşer. Fakat hikaye Los Angeles’ın en meşhur oteli Chateau Marmont’ta çaresizlik, uyuşturucular ve ölüm eşliğinde sonlanır. The Actor budur.

Yeni alt-J albümü The Dream, iki gün sonra karşımıza çıkacak. Albümü canlı dinlemek isterseniz 15 Haziran’da Zorlu PSM’de gerçekleşecek alt-J konserinin biletlerini buraya, yeni tekli The Actor’ü ise aşağı iliştirdik.

The Dream:

01 “Bane”
02 “U&ME”
03 “Hard Drive Gold”
04 “Happier When You’re Gone”
05 “The Actor”
06 “Get Better”
07 “Chicago”
08 “Philadelphia”
09 “Walk A Mile”
10 “Delta”
11 “Losing My Mind”
12 “Powders”