beavis and butt-head yıllar sonra geri dönüyor

beavis and butt-head yıllar sonra geri dönüyor


film de geliyor


90’ların en sevilen yetişkin animasyon serilerinden Beavis and Butt-Head, yıllar sonra yeni sezonuyla geri dönmeye hazırlanıyor.

Heavy metal hariç her şeyi sıkıcı ve aptalca bulan, gece gündüz televizyon izleyerek karşılarına çıkan popüler kültür öğelerine acımasızca giydiren iki kafadarın fazlasıyla sıradan ama bir o kadar komik günlük yaşantılarını ekrana getiren Beavis and Butt-Head, 1993-1997 yılları arasında yayınlanan yedi sezonuyla MTV’nin altın çağının en sevilen yapımlarından olmuştu. Beavis and Butt-Head Do the America adında bir filmle de taçlandırılan seri 2011 yılında sekizinci sezonuyla geri dönse de beklenen ilgiyi yakalayamamış ve iptal edilmişti. Şu sıralar bir bir duyurduğu yapımlarla dikkatleri üzerine çeken streaming platformu Paramount+ ise serinin yaratıcısı Mike Judge ile el ele verip üçüncü bir Beavis and Butt-Head çıkarması yapacaklarını duyurdu.

İki kafadarın yine popüler kültürün içinden girip dışından çıkacakları yeni sezona ek olarak bir film projesi de geliyor. Yine Judge’ın yazıp yöneteceği film Beavis and Butt-Head Do the Universe adını taşıyor. Filmin konusu ise tam da iki kafadara yaraşır saçmalıkta. 1998 yılında “yaratıcı” bir hakim tarafından Uzay Kampı’na mahkum edilen ikili, uzayda bir kara delikten geçtikten sonra kendilerini günümüzde bulacak ve günümüz dünyasına ayak uydurmaya çalışacaklar.

Serinin yeni sezonu ve beyaz perde filmi için şimdilik bir tarih duyurusu bulunmuyor. Beklemedeyiz.