çoklu evrenlere dalma sırası doctor strange’de

çoklu evrenlere dalma sırası doctor strange’de


multiverse of madness’tan yeni fragman


Spider-Man: No Way Home ile başlayan çoklu evrenler çılgınlığı Doctor Strange in the Multiverse of Madness ile devam ediyor.

Avengers: Endgame’deki olayların ardından Zaman Taşı’nı sahiplenen ve taş üstünde çalışmalarına devam eden Doctor Strange, serinin yeni filminde bir eski dost, yeni düşmanla karşılaşacak. Bu yeni düşman Strange’in çoklu evren üzerine yaptığı çalışmaların altını üstüne getirmeye çalışıp başına bela olacak. Filmin sürpriz karakterlerinden biri ise Strange’in bizzat kendisi. Yani tam kendisi değil de negatif kendisi. Evet, What If…?’de gördüğümüz şeytani doktor Strange Supreme’den bahsediyoruz.

Strange’in karmakarışık olayların içine düşeceği yeni filme MCU’dan Scarlet Witch, Wong, Karl Mordo, Christine Palmer gibi karakterler de dahil olacak. Gönlümüzde yeri ayrı olan ilk Spider-Man üçlemesinin ve kült korku filmi Evil Dead’in yönetmeni Sam Raimi’nin yıllar sonra kamera arkasına geçtiği filmde Benedict Cumberbatch ile beraber Elizabeth Olsen, Rachel McAdams, Chiwetel Ejiofor, Xochitl Gomez ve Benedict Wong gibi oyuncular da karşımıza çıkacak.

Doctor Strange in the Multiverse of Madness, 6 Mayıs tarihinde vizyona girecek. Yayınlanan yeni fragmanı aşağı bıraktık.