eminem ve rihanna az kalsın mad max: fury road’da oynayacakmış

eminem ve rihanna az kalsın mad max: fury road’da oynayacakmış


george miller’a bak sen


Geçtiğimiz günlerde sinema dünyasının tartışmasız en kaliteli aksiyon filmlerinden Mad Max: Fury Road’un yapım aşamasına dair birçok detayı paylaşan bir kitap yayımlandı. Kyle Buchanan imzalı Blood, Sweat & Chrome isimli kitapta filmin karakterleri için düşünülen ve rollere aday olan isimler sıralandı. Bu isimlerden iki tanesi ise bizim için hayli şaşırtıcı: Eminem ve Rihanna.

Filmin yönetmeni George Miller, Max rolünü Tom Hardy’e vermeden önce rol için kafasından birçok isim geçirmiş. Michael Fassbender, Jeremy Renner, Armie Hammer ve Sam Worthington gibi isimlerin arasında 2008 yılında hayatını kaybeden ve sinema dünyasında adı buruk bir şekilde anılan Heath Ledger da bulunuyormuş. Rap camiasının beyaz tavşanı Eminem de rol için düşünülen isimler arasındaymış. Happy Feet animasyonunda Brittany Murphy ile çalışan Miller, Mad Max: Fury Road’un prodüksiyonu başlamadan önce Murphy’e 8 Mile’daki rol arkadaşı ile ilgili danışmış. Murphy ise Miller’a Eminem’in yeteneğinden bahsedip rol için uygun bir aday olacağını söylemiş. Fakat Slim Shady’imiz o sıralar Avustralya’da başka bir projenin çekimleriyle meşgul olduğu için seçmelere davet edilse de Miller’ın davetine teşrif etmemiş.

Rihanna ise filmde Rosie Huntington-Whiteley, Riley Keough, Zoë Kravitz, Abbey Lee ve Courtney Eaton tarafından canlandırılan, Furiosa’nın Immortan Joe’dan kaçırdığı beş gelinden biri olarak düşünülmüş. Şu sıralar anne adayı olmasıyla magazinde adı sıkça yer eden Riri, filmin seçmelerine bile katılmış hatta. Miller, seçmelerde Rihanna ile karşılaşmasından şu sözlerle bahsediyor: “Oyuncular genelde seçmelere günlük kıyafetleriyle katılırlar. Rihanna ise odaya girdiğinde muazzam görünüyordu. Filmin içeriğinden o sıralar haberdar mıydı bilemiyorum ama tam da Mad Max evrenine uygun bir şekilde giyinmişti.” Seçmelere katılan Rihanna’nın filmde neden rol almadığından bahsedilmemiş.

Filmdeki beş gelin için Jennifer Lawrence ve Margot Robbie’nin de dahil olduğu birçok kadın oyuncu seçmelerden geçmiş. Furiosa rolü içinse Jessica Chastain, Gugu Mbatha-Raw ve Ruth Negga gibi isimlerin adı geçmiş. Küçüklüğünden beri Mad Max filmlerinin hayranı olduğundan bahseden Charlize Theron ise seçmelere katılmadan filmde rol alan tek isim olmuş.

Furiosa karakteri için Charlize Theron’dan daha iyi bir isim düşünülemezdi zaten. Fakat karakterin gençliğinin konu alınacağı, 2024 yılında vizyona girecek Furiosa’da aynı rol Anya Taylor-Joy’a emanet edildi. Charlize Theron’u Furiosa rolünde tekrar görmeyi ne kadar istesek de Anya Taylor-Joy’un da bu rolün hakkını vereceğinden eminiz.