lars von trier dizisi the kingdom, üçüncü sezonuyla bu sene geliyor

lars von trier dizisi the kingdom, üçüncü sezonuyla bu sene geliyor


alexander skarsgård da kadroda


Lars von Trier’in 90’lı yıllarda Danimarka televizyonunda efsaneleşen dizisi The Kingdom ya da orijinal adıyla Riget, üçüncü sezonu ile 25 sene sonra geri dönüyor.

Trier’in arkadaşlarıyla “Sen entel adamsın Lars, televizyona iş yapamazsın.” minvalinde iddialaşmasının sonucunda ortaya çıkan The Kingdom, başından beri üç sezon olarak planlanmıştı. 1994 ve 1997 yıllarında yayınlanan dörder bölümlük iki sezonunun ardından dizinin başrolü Ernst-Hugo Järegård’ın hayatını kaybetmesi ile The Kingdom defteri o zamanlar kapanmıştı. Yıllar sonra hikayeyi tamamlamak isteyen Trier, beş bölümden oluşacak The Kingdom Exodus adındaki üçüncü sezon için geçtiğimiz senelerde hazırlıklara başlamıştı.

Dizinin orijinal kadrosunda adı geçen Søren Pilmark, Ghita Nørby, Birgitte Raaberg, Peter Mygind, Udo Kier ve Laura Christensen gibi oyuncular eski rollerine yeni sezonda geri dönecek. Kadroya katılacak yeni isimlerse Mikael Persbrandt, Tuva Novotny, David Dencik, Ida Engvoll ve Asta August’tan oluşuyor. Big Little Lies ve şu sıralar The Northman ile andığımız Alexander Skarsgård ise diziye konuk oyuncu olarak katılıyor. Skarsgård, babası Stellan Skarsgård’ın yıllar önce The Kingdom’da canlandırdığı avukat rolünde karşımıza çıkacak.

The Kingdom, Danimarka’nın teknolojik olarak en ileri hastanesinde geçiyor. Hastanede açıklanamayan olayların yaşanmaya başlamasıyla personelin de bilime inancı zayıflamaya başlıyor. Her gece görünüp kaybolan hayalet bir ambulans, asansör boşluğundan gelen tuhaf sesler ve hamile bir kadının karnındaki bebeğin doktorların anlayamadığı bir sebeple çok hızlı bir şekilde gelişmesi gibi olaylar etrafında hastane personelinin peşinden sürükleniyoruz. Yine tüm bölümlerde kamera arkasına geçecek Lars von Trier, orijinal seride olduğu The Kingdom Exodus’un senaryosunu Niels Vørsel ile beraber kaleme alıyor.

Sene içerisinde yayınlanacak The Kingdom Exodus’tan yakın zamanda bir yayın tarihinin açıklanmasını bekliyoruz.