peaky blinders’ın final sezonu sadece sonun başlangıcı

peaky blinders’ın final sezonu sadece sonun başlangıcı


film ve spin-off’lar yolda


BBC’nin en sevilen serilerinden Peaky Blinders, önümüzdeki günlerde altıncı ve final sezonuyla son defa ekranlara gelecek. Fakat final sezonu Peaky Blinders evreni için sadece sonun başlangıcı niteliğinde.

Serinin yaratıcısı Steven Knight, geçtiğimiz gün Entertainment Weekly’e verdiği bir röportajda halihazırda haberdar olduğumuz Peaky Blinders’ın sinema filminin ve spin-off projelerinin yapım tarihlerine dair yeni tüyolar verdi. Knight’a göre Peaky Blinders evreninde geçecek film projesinin çekimleri 18 ay içinde başlayacak. Film projesi tamamlandıktan sonra filmin gidişatına göre yeni spin-off projeleri için de çalışmalar başlayacak.

Steven Knight’ın şu sıralar Great Expectations ve All the Light We Cannot See gibi projelerle de meşgul olduğunu hesaba katarsak Peaky Blinders sinema filmi için çalışmaların en erken 2023 yılında başlayacağını düşünebiliriz. Çekimlerin ve post-prodüksiyon aşamasının ne kadar vakit alacağını bilemiyoruz tabii fakat film muhtemelen 2024 yılında gösterimini yapacak. Spin-off projeleri için çalışmalar da aynı tarihlerde başlayacak diyebiliriz.

Filmin ve spin-off’ların konularına dairse şimdilik yeterli detay yok. Cillian Murphy veya Shelby ailesi sıradaki Peaky Blinders projelerinde karşımıza çıkar mı, bekleyip göreceğiz.