biri q-tip destekli iki yeni jack white şarkısı burada

biri q-tip destekli iki yeni jack white şarkısı burada


hi-de-ho ve quuen of the bees


Detroit’in karizmatik ve bir o kadar da yetenekli alternatif rockçısı Jack White, 2018’de son albümü Boarding House Reach ile ara verdiği kariyerine 2022 yılı içinde iki farklı albümle sağlam bir dönüş yapıyor. Daha önce birkaç tekli dinleme şansı bulduğumuz işbu iki albümden de birer şarkıyla White bugün tekrar kulaklarımızın pasını almaya geldi.

Bu iki albümden bangır bangır sound’uyla tüyleri diken diken etmeye hazırlanan Fear of the Dawn’ın dört numaralı şarkısı Hi-De-Ho, yayınlanan iki şarkıdan biri. Şarkıda White’a A Tribe Called Quest’ten Q-Tip hem davuluyla hem de vokaliyle destek çıkıyor. Grubun son albümü We Got It From Here… Thank You 4 Your Service’de Jack White’ın da sesini duymuştuk. White’a iade-i ziyarette bulunmak isteyen Q-Tip, şarkıda duyduğumuz kadarıyla görevini ziyadesiyle yerini getirmiş.

Çok daha sakin sularda yüzen ve contry havaları taşıyan diğer albüm Entering Heaven Alive da yeni teklisi Queen of the Bees ile bu sakinlikten şaşmıyor desek doğru olur. Queen of the Bees’in yapımında ise Jack White tek tabanca takılıyor.

Fear of the Dawn 8 Nisan’da, Entering Heaven Alive ise 22 Temmuz’da yayında olacak. İki albümün de yeni teklileri hemen aşağıda sizi bekliyor.

Fear of the Dawn:

01 Taking Me Back
02 Fear of the Dawn
03 The White Raven
04 Hi-De-Ho [ft. Q-Tip]
05 Eosophobia
06 Into the Twilight
07 Dusk
08 What’s the Trick?
09 That Was Then (This Is Now)
10 Eosophobia (Reprise)
11 Morning, Noon and Night
12 Shedding My Velvet

Entering Heaven Alive:

01 A Tip From You to Me
02 All Along the Way
03 Help Me Along
04 Love Is Selfish
05 I’ve Got You Surrounded (With My Love)
06 Queen of the Bees
07 A Tree on Fire From Within
08 If I Die Tomorrow
09 Please God, Don’t Tell Anyone
10 A Madman From Manhattan
11 Taking Me Back (Gently)