christopher nolan’ın yeni filmi oppenheimer’a iki taze kan daha

christopher nolan’ın yeni filmi oppenheimer’a iki taze kan daha


guy burnet ve danny deferrari


Yıldızlarla bezeli yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer atom gibi oyuncu kadrosunu gün geçtikçe genişletmeye devam ediyor. Filmin oyuncu kadrosuna iki yeni isim daha katıldı.

Cillian Murphy’i başrolde izleyeceğimiz filmde daha önce Emily Blunt, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian, Olli Haaskivi, Jason Clarke, James D’Arcy ve Michael Angarano gibi isimlerin yer alacağı duyurulmuştu. Bu iddialı kadroya şimdi de Counterpart ve The Feed gibi dizilerde karşımıza çıkan Guy Burnet ile Shiva Baby filminden tanıdığımız Danny Deferrari katıldı.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak film İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilme sürecine ve atom bombasının bulunuşunda büyük bir katkısı olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. Oppenheimer rolünde Cillian Murphy’i izleyeceğiz.

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği, Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini ise Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Nolan’ın Warner Bros. bünyesinden ayrılmasının ardından çekeceği ilk film olma özelliği de taşıyan Oppenheimer, yönetmenin eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüktörlüğünde Universal Pictures etiketiyle 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek.