it’in korkunç palyoço’su pennywise’ın dizisi için çalışmalar başladı

it’in korkunç palyoço’su pennywise’ın dizisi için çalışmalar başladı


hafiften bi irkildik


Stephen King’in aynı isimli korku romanından uyarlanan iki filmiyle gişede toplamda 1.1 milyon dolar gibi bir hasılata ulaşan It filmlerinden sonra aynı evreni tekrar ziyaret etmeye hazır mıyız? Biz değiliz açıkçası ama HBO Max hazır gibi. Serinin iblis kılıklı palyoçosu Pennywise’ı odağına alan bir dizi için çalışmalar başladı.

Adının Welcome to Derry olacağı açıklanan işbu dizi projesi iki It filminin de öncesinde, 60’lı yıllarda geçecek. Dizide Pennywise’ın nasıl Pennywise’a dönüştüğü anlatılacak. Gişede fena olmayan bir başarı yakalasa da kritik yorumlarında yerlerde yuvarlanan iki filmin ardından dizi projesine ne kadar güvensek bilemiyoruz. Zira projenin başında iki filmin yönetmeni Andy Muschietti duracak. Dizinin senaryosunu ise Wonder Woman ve I Still See You gibi filmlerin senarist ekibinde yer alan Jason Fuchs kaleme alacak.

Welcome to Derry’e dair bilgilerimiz şimdilik sınırlı. Oyuncu kadrosundan herhangi bir isim duyurulmuş değil. Bill Skarsgård yeniden Pennywise’ı canlandırır mı, o da belli değil. Projeden yeni detaylar için bir süre daha bekleyeceğiz.