radiohead yan grubu the smile’ın ilk albümü için tarih verildi

radiohead yan grubu the smile’ın ilk albümü için tarih verildi


mayıs’ta yüzümüz gülecek


Radiohead’in iki neferi Thom Yorke ve Jonny Greenwood’un Sons of Kemet davulcusu Tom Skinner ve gizli radyokafa Nigel Godrich ile güçlerini birleştirdikleri yeni grupları The Smile’ın ilk albümü için tarih verildi. Merakla beklediğimiz ilk albüm 13 Mayıs’ta bizlerle olacak.

Bu duyuru The Smile cephesinden gelen bir duyuru değil, onu baştan belirtelim. Belirtilen tarihte albümün gelmemesi ihtimaline karşı öncelikle “elçiye zeval olmaz” diyoruz. Fakat kaynağımız sağlam. O yüzden biz 13 Mayıs için yerimizi şimdiden aldık.

Sene başından beri You Will Never Work in Television Again, The Smoke ve Skrting on the Surface gibi birbirinden şahane üç tekliyi kulaklarımıza paslayan The Smile, Mayıs ayında ilk Avrupa turnesine çıkmaya hazırlanıyor. Grubun 27 Mayıs’taki durağı Amsterdam’ın meşhur sahnelerinden Paradiso olacak. Bizim kaynağımız da Paradiso’dan başkası değil. Geçtiğimiz Cuma günü son The Smile teklisinin haberini etkinliğin Facebook sayfasında paylaşan Paradiso, grubun ilk albümünün 13 Mayıs’ta yayınlanacağını deyim yerindeyse ağzından kaçırdı.

Bu haberin üstüne yakın zamanda The Smile’dan şarkı listesi, kapak görseli gibi detaylarla beraber resmi bir duyurunun gelmesini bekliyoruz.