the batman spin-off dizisi the penguin’e hbo max’ten onay

the batman spin-off dizisi the penguin’e hbo max’ten onay


başrolde tabii ki colin farrell


Robert Pattinson, Zoë Kravitz, Jeffrey Wright, Paul Dano, Colin Farrell, Andy Serkis ve Peter Sarsgaard gibi isimleri bir araya getiren Matt Reeves yönetmenliğindeki The Batman geçtiğimiz hafta vizyona girdi ve gişede şimdiden 300 milyon dolara yakın bir hasılat elde etti. Aynı evrende geçecek bir dizi projesine HBO Max’ten resmen onay geldi.

Joaquin Phoenix’li Joker, Tom Hardy’li Venom ve Ocak ayında yayınlanacak Jared Leto’lu Morbius derken yakın dönemde sinema dünyasında kötü karakterlere odaklanan yapımlara karşı ilgiler baya artmıştı. Bu kötü karakterlerden bir diğeri Penguin’e odaklanacak bir spin-off dizisinin de yolda olduğu dedikoduları geçtiğimiz aylarda gündeme gelmişti. Bu dedikodular bizzat HBO Max tarafından resmiyete kavuştu. The Penguin adını taşıyacak dizi Batman’in baş düşmanlarından Oswald Cobblepot ya da bilinen adıyla Penguin’in suç imparatorluğunu büyütmesine yer verecek. The Batman’deki olayların hemen sonrasında geçecek dizide Penguin’i filmde olduğu gibi yine Colin Farrell canlandıracak.

Al Pacino’lu Scarface’ten ilham alacağı konuşulan projenin senaryosunu Impulse ve Agents of S.H.I.E.L.D. dizilerinde imzası bulunan Lauren LeFranc kaleme alıyor. Matt Reeves’in prodüktör olarak katkıda bulunacağı dizi, yeni Batman filmiyle ve Gotham Polis Departmanı’nın yozlaşmasına odaklanacak bir diğer spin-off projesiyle direkt olarak bağlantılı olacak.

Mini dizi olarak planlanan projenin yapımına ne zaman başlanacağı şimdilik belirsiz. Colin Farrell‘i Penguin rolünde tekrar izlemek için sabırsızlanıyoruz.