the cure’dan bir değil, iki albüm geliyor!

the cure’dan bir değil, iki albüm geliyor!


biri tamamlanmış bile


2008 çıkışlı 4:13 Dream’in ardından sevenlerinin hatta sevmeyenlerinin bile iple çektiği yeni The Cure albümü birdi, iki oldu. Grubun sesi Robert Smith’ten The Cure’un geleceği hakkında acayip açıklamalar var.

Geçtiğimiz günlerde gerçekleşen NME Awards ödül töreninde röportaj veren Smith, 10’ar şarkıdan oluşacak iki albüm üzerinde çalıştıklarını açıkladı. Bu albümlerden ikincisi tamamlanmış bile. Birincisinin ise birkaç vokal kaydı kalmış. Albümlerden birinin adı Songs of a Lost World. Daha önce yine Smith’ten 67 dakika uzunluğunda bir The Cure albümü geleceği haberini almıştık. Bu albüm muhtemelen Songs of a Lost World olacak. Albümün kapak görseli, şarkı sırası gibi detayları tamamlanmış bile. Şimdilik The Cure’un bu albümü yayınlamasındaki tek engel plakların basımıymış. Smith’in “Bana kalsa şimdi yayınlamak isterdim.” açıklamasını yaptığı albümün muhtemel çıkış tarihi şimdilik Eylül ayı gibi görünüyor. Diğer albüm de yüksek ihtimalle ilk albümden kısa bir süre sonra yayınlanacak.

Smith’in daha önce “10 senelik yaşanmışlığın yaklaşık bir saate damıtılmış hali.” açıklamasında bulunduğu yeni The Cure kayıtları için heyecanlı bekleyişimiz sürüyor. 14 sene bekledik, birkaç ay daha bekleriz.