yeni nolan filmi oppenheimer’a bir yıldız daha

yeni nolan filmi oppenheimer’a bir yıldız daha


alex wolff


Konusundan çok kadrosuyla sürekli yazıp çizdiğimiz yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer, çekimleri devam ederken bile yıldızlarla dolu oyuncu ekibine yeni isimler eklemeye devam ediyor.

Cillian Murphy’i başrolde izleyeceğimiz filmin oyuncu kadrosuna katılan yeni isim Alex Wolff. Kendisini daha önce Hereditary, Pig ve Old gibi korku ve gerilim türlerindeki filmlerde izlemiştik. Bu filmlerde sergilediği performansın ardından Hollywood’un radarına takılan Wolff, şimdi de Oppenheimer’da karşımıza çıkacak. Filmde Murphy ve Wolff ile beraber rol alacak diğer isimlerse şu şekilde: Emily Blunt, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian, Olli Haaskivi, Jason Clarke, James D’Arcy, Michael Angarano, Guy Burnet, Danny Deferrari ve Josh Peck.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak film İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilme sürecine ve atom bombasının bulunuşunda büyük bir katkısı olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. Oppenheimer rolünde Cillian Murphy’i izleyeceğiz.

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği, Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini ise Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Nolan’ın Warner Bros. bünyesinden ayrılmasının ardından çekeceği ilk film olma özelliği de taşıyan Oppenheimer, yönetmenin eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüktörlüğünde Universal Pictures etiketiyle 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek.