yeni nolan filmi oppenheimer’a yeni takviyeler

yeni nolan filmi oppenheimer’a yeni takviyeler


bomba gibi filme bomba gibi kadro


Christopher Nolan’ın atom etkisi yaratma garantili yıldızlarla dolu yeni filmi Oppenheimer, gün geçtikçe genişleyen kadrosuna iki yeni isim daha ekledi.

Cillian Murphy’i başrolde izleyeceğimiz filme daha önce Emily Blunt, Florence Pugh, Robert Downey Jr., Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, Michael Angarano, Kenneth Branagh ve David Dastmalchian gibi iddialı isimler katılmıştı. Bu ay çekimlere başlamasıyla beraber kadroda artık son rötuşlara geçtiğini düşündüğümüz Oppenheimer’a bu isimlerin ardından Jason Clarke ve Louise Lombard ikilisi de katıldı.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak film İkinci Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilme sürecine ve atom bombasının bulunuşunda büyük bir katkısı olan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’a odaklanacak. Oppenheimer rolünde Cillian Murphy’i izleyeceğiz.

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği, Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini ise Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Nolan’ın Warner Bros. bünyesinden ayrılmasının ardından çekeceği ilk film olma özelliği de taşıyan Oppenheimer, yönetmenin eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüktörlüğünde Universal Pictures etiketiyle 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek.