yorgos lanthimos’tan emma stone’lu kısa film sürprizi

yorgos lanthimos’tan emma stone’lu kısa film sürprizi


bleat


Tuhaflıklarla dolu Yunan Tuhaf Dalgası’nın öncü ismi Yorgos Lanthimos, yeni filmi Poor Things ile The Lobster, The Killing of a Sacred Deer ve The Favourite’ın ardından Hollywood’a dördüncü defa ayak basmaya hazırlanıyor. Fakat Poor Things’ten önce Lanthimos’tan bir başka sürpriz var: Bleat.

Bleat isimli kısa filmin başrollerinde The Favourite ve Poor Things’te Lanthimos ile çalışan Emma Stone ve Dunkirk ile adını duyuran Fransız aktör Damien Bonnard’ı izleyeceğiz. Komedi türündeki filmin konusu belli olmasa da klasik müzik ile görsel sanatları harmanlayan bir çalışma olacağı gelen bilgiler arasında. Bu çalışmada Johann Sebastian Bach, Knut Nystedt ve Toshio Hosokawa gibi bestecilerin eserlerine yer verilecek.

Çekimleri 2020 yılında Yunan Adaları’ndan Tinos’ta tamamlanan Bleat’in ilk gösterimi yine Yunanistan’da yapılacak. Stavros Niarchos Hall of the Greek National Opera sahnesinde sergilenecek filmin 6, 7 ve 8 Mayıs tarihlerinde gerçekleştirilecek ilk gösterimlerine bir canlı orkestra eşlik edecek.

Bleat’i ne zaman izleme fırsatına erişeceğimizi bilemiyoruz çünkü bahsi geçen ilk gösterim tarihleri dışında gösterime dair herhangi bir detay bulunmuyor. Şimdilik aşağıdaki fragmanla yetiniyoruz.