avatar 2’nun resmi adı belli, fragmanı yolda

avatar 2’nun resmi adı belli, fragmanı yolda


avatar: the way of water


Teknolojik yeniliklerin ve 3D filmlerin öncüsü olmasıyla, CGI’da kendisinden sonra gelen filmlere yön vermesiyle, gişe başarısıyla ve oradan buradan çırpma olsa da güzel hikayesiyle 2009 yılında sinema dünyasına damgasını vuran Avatar’ın devam filmine -hatta filmlerine- çok ama çok yakınız. 13 senedir beklediğimiz ilk devam filmi 16 Aralık 2022’de vizyona girecek. Filmin resmi adı da geçtiğimiz gün açıklandı: Avatar: The Way of Water.

Hikayeyi devam ettirecek dört filmin ilki olan Avatar: The Way of Water’da filmin iki ana karakteri olan Jake ve Neytiri’yi artık evli, barklı ve de çocuklu bir çekirdek aile olarak göreceğiz. Devam filmlerinde Sully ailesini çeşitli tehlikeler bekleyecek ve hem birbirlerini korumak hem hayatta kalmak hem de habitatlarının ele geçirilmesini engellemek için büyük bir savaş verecekler.

Devam filminin hem ilk filmden oyuncuların hem de seriye yeni katılacak isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu şu şekilde: Zoe Saldana, Sam Worthington, Sigourney Weaver, Stephen Lang, Cliff Curtis, Joel David Moore, CCH Pounder, Edie Falco, Jemaine Clement, Giovanni Ribisi ve Kate Winslet.

Avatar: The Way of Water’dan şimdiye kadar birkaç görsel dışında pek bir şey göremedik. Filmin ilk fragmanı ise çok yakınımızda. 6 Mayıs’ta gösterime girecek Doctor Strange in the Multiverse of Madness’ı sinemada izleyenler Avatar: The Way of Water’ın fragmanını izleme şansı bulacak. Ertesi hafta ise aynı fragmanın sanal alemde paylaşılacağı duyurulmuş.

Avatar: The Way of Water’ı takiben gelecek filmlerin resmi isimlerine dair şimdilik bir açıklama yok fakat bu filmlerin isimlerinin sırasıyla Avatar: The Seed Bearer, Avatar: The Tulkun Rider ve Avatar: The Quest For Eywa olacağı konuşuluyor.

Merak içinde beklediğimiz Avatar: The Way of Water, 16 Aralık’ta vizyona girecek. Filmin ilk fragmanı için birkaç haftaya burada buluşalım.