christopher nolan’ın yeni filmi oppenheimer’ın setinden taptaze görseller var

christopher nolan’ın yeni filmi oppenheimer’ın setinden taptaze görseller var


atom etkili görseller


Konusundan ziyade atom gibi kadrosuyla bir süredir dilimizden düşmeyen yeni Christopher Nolan filmi Oppenheimer’dan daha önce hemen aşağıda gördüğünüz ilk görseli almıştık. Bugün ise çekimleri devam eden filmin setinden bir düzine yeni görsel geldi.

Sosyal medyada paylaşılan set görüntülerinde filmin başrollerinden Cillian Murphy, Emily Blunt ve Robert Downey Jr.’ı karakterlerine bürünmüş halde görüyoruz. Murphy, II. Dünya Savaşı’nda atom bombasının geliştirilmesine ve bulunuşuna büyük katkılarda bulunan teorik fizikçi J. Robert Oppenheimer’ı, Emily Blunt ise ünlü fizikçinin eşi Katherine Oppenheimer’ı canlandıracak. Robert Downey Jr. ise Atom Enerjisi Komisyonu’nda yetkili olan Lewis Strauss’a hayat veriyor. Setten gelen görüntülere hemen aşağıdan göz atabilirsiniz.

Kai Bird ve Martin J. Sherwin‘in Pulitzer ödüllü kitabı American Prometheus: The Triumph and Tragedy of J. Robert Oppenheimer‘dan uyarlanacak filmin hayli kalabalık oyuncu kadrosunda yer alacak diğer isimler şu şekilde: Florence Pugh, Matt Damon, Rami Malek, Benny Safdie, Josh Hartnett, Dane DeHaan, Jack Quaid, Matthew Modine, Dylan Arnold, David Krumholtz, Alden Ehrenreich, David Dastmalchian, Olli Haaskivi, Jason Clarke, James D’Arcy, Michael Angarano, Guy Burnet, Danny Deferrari, Josh Peck ve Alex Wolff.

Daha önce de Nolan ile birçok filmde çalışma fırsatı bulan Hoyte Van Hoytema‘nın görüntü yönetmenliğini üstleneceği, Jennifer Lame’in ise kurguda yer alacağı Oppenheimer’ın müziklerini Tenet’in de müziklerine imza atan Ludwig Göransson besteleyecek.

Nolan’ın Warner Bros. bünyesinden ayrılmasının ardından çekeceği ilk film olma özelliği de taşıyan Oppenheimer, yönetmenin eşi Emma Thomas ile birlikte sahip olduğu yapım şirketi Syncopy Inc.’in prodüktörlüğünde Universal Pictures etiketiyle 21 Temmuz 2023’te gösterime girecek.