hbo max’ten iki sherlock holmes spin-off dizisi geliyor

hbo max’ten iki sherlock holmes spin-off dizisi geliyor


cumberbatch’li sherlock’u beklemeye devam


Robert Downey Jr.’lı Sherlock Holmes serisinin üçüncü filminin yolda olduğu bir süredir biliniyor. Hatta uzun bir süredir. 2018’de duyurulan filmin son gelen güncellemelere göre 2021’de vizyona gireceği açıklanmıştı. Sonrası malumunuz, pandemi sebebiyle çoğu sektörde olduğu gibi sinema sektöründe de aksamalar yaşandı. Bohemian Rhapsody ve Rocketman’in yönetmeni Dexter Fletcher’in kamera arkasında duracağı yeni Sherlock Holmes filminden henüz resmi bir vizyon tarihi duyurulmamış olsa da Warner Bros. filmi hayata geçirmekte kararlı.

Bugün ise Sherlock Holmes’tan iki farklı proje duyuruldu. HBO Max’te yayınlanacak bu iki dizi projesi de direkt olarak üçüncü Sherlock Holmes filmiyle bağlantılı olacak. Projelerden biri 1920’li yılların Paris’inde geçecek ve Holmes’ın kızı Irene Watson’ın etrafında şekillenecek. Diğeri ise 1890’lı yıllarda San Francisco’da yaşayan siyahi bir kelle avcısı olan Bartholomew King’in hikayesini anlatacak. Bu iki projede Robert Downey Jr. veya Jude Law’u görür müyüz bilemiyoruz fakat Downey Jr., projelere yapımcı olarak da katkıda bulunacak.

Spin-off projeleri için çalışmaların ne zaman başlayacağı şimdilik bilinmiyor. Filmle eş zamanlı olarak ya da filmden kısa bir süre sonra yayınlanmaları beklentilerimiz arasında.