kendrick lamar! yeni albüm! 13 mayıs!

kendrick lamar! yeni albüm! 13 mayıs!


mr. morale & the big steppers


Birkaç gün evvel rap tarihinin en iyi işlerinden biri, DAMN.’in beşinci yıl dönümünü kutladık. Bu kutlama aynı zamanda Kendrick Lamar’ın yeni albüm yayınlamadan geçirdiği beş seneye tekabül etti. Bugün ise bekleyişimizi sona erdirecek haber nihayet geldi. Yeni Kendrick Lamar albümü Mr. Morale & The Big Steppers, 13 Mayıs’ta bizlerle olacak!

Lamar’ın bir süredir yeni bir albüm üzerinde çalıştığından haberdardık. Geçtiğimiz aylarda müstakbel albüme dair birçok dedikodu gündeme gelmişti. Bu dedikodulardan bazıları albümün yaz aylarında çıkış yapacağını işaret ediyordu fakat bugün gelen haberle resmen ters köşe olduk. K-Dot’ın Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım, kendisinin 2021 Ağustos’unda kullanıma açtığı oklama.com isimli web sitesine yönlendiriyor. Sitede siyah renkteki klasöre tıkladığınızda Lamar’ın kurucusu olduğu yeni plak şirketi pgLang tarafından yazılmış bir metinde albümün ismi ve çıkış tarihi yazıyor.

Mr. Morale & The Big Steppers isimli yeni albüm, daha önce de belirtildiği üzere Pulitzer ödüllü rapçinin önceki albümlerinde çalıştığı Top Dawg Entertainment’tan yayınlanan son kaydı olacak. Albümün şarkı listesi şimdilik gizli tutuluyor. 13 Mayıs tarihini heyecanla bekliyoruz.

Advertisement