margot robbie’li barbie filmine will ferrell ve emma mackey takviyesi

margot robbie’li barbie filmine will ferrell ve emma mackey takviyesi


life in plastic, it's fantastic


Margot Robbie’nin Barbie’yi, Ryan Gosling’in Ken’i canlandıracağı Barbie filmi için çalışmalar tam gaz devam ediyor. Filmin oyuncu kadrosuna Will Ferrell ve Emma Mackey ile beraber yeni isimler de dahil oldu.

Genelde komedi işleriyle tanıdığımız Will Ferrell’in filmde bir oyuncak firmasının CEO’su olan bir karakteri canlandıracağı konuşuluyor. Bu oyuncak firması Barbie ve Ken oyuncaklarının da sahibi olan Mattel olabilir. Sex Education’dan tanıdığımız Emma Mackey’in canlandıracağı karaktere dair ise henüz bir bilgi verilmemiş. Fakat kendisinin Margot Robbie ile olan “hık demiş burnundan düşmüş” derecedeki benzerliğini düşünürsek Mackey’in de bir Barbie’yi canlandıracağını ihtimaller dahiline koyabiliriz.

Ferrell ve Mackey haricinde kadroya katılan yeni isimler arasında Shang-Chi & The Legend of Ten Rings’ten Simu Liu, Saturday Night Live’dan tanınan Kate McKinnon, son X-Men filmi X-Men: Apocalypse’te karşımıza çıkan Alexandra Ship ve 2006 yapımı Ugly Betty’nin Betty’si America Ferrera bulunuyor.

Robbie’nin LuckyChap isimli yapım şirketi ile prodüktör olarak da katkıda bulunacağı Barbie’nin yönetmen koltuğunda yakın dönemde Lady Bird ve Little Women gibi filmlerle oyunculuktan yönetmenliğe ve senaristliğe evrilen, hem de muazzam bir şekilde evrilen Greta Gerwig oturacak. Filmin senaryosunu ise Gerwig ile beraber yönetmenin yakın arkadaşı, aynı zamanda Frances Ha ve Marriage Story gibi içimizi ısıtan filmlerin senarist/yönetmeni Noah Baumbach kaleme alacak.

Barbie’nin live-action filminden ne gibi bir şey beklemeliyiz, tam olarak kestiremiyoruz fakat kadroya Ferrell’in de dahil olması komedi düzeyi daha da yüksek bir filmin karşımıza çıkacağı ihtimallerini çoğaltıyor. Beklemedeyiz.