mitski’nin after yang filmi için kaydettiği cover’ı dinleyin

mitski’nin after yang filmi için kaydettiği cover’ı dinleyin


glide


Şubat ayında yayınladığı son albümü Laurel Hell ile kulaklarımızın müdavimi olan Mitski’den şimdi de bir cover şarkı geldi.

All About Lily Chou-Chou filminde karşımıza çıkan kurgusal müzik grubunu hatırlayan vardır belki. Lily Chou-Chou isimli işbu grubun 2008 çıkışlı ilk ve tek albümünde yer alan Glide isimli şarkı, A24 kaşeli After Yang filmi için Mitski tarafından tekrar yorumlanmış. Şarkının prodüksiyon kısmında Laurel Hell’de de Mitski ile beraber çalışan Patrick Hyland’in adı geçiyor.

After Yang’i merak edenler için… Kogonada’nın Alexander Weinstein’ın Saying Goodbye to Yang isimli kısa hikayesinden esinlenerek senaryosunu yazdığı ve yönetmenliğini üstlendiği film, yakın gelecekte insanların çocukları için yapay zekaya sahip robot bakıcılar tutabildiği bir dünyada geçiyor. Filmin hikayesi ise Colin Farrell’in canlandırdığı Jake, eşi Kyra ile beraber kızı Mika’ya bakması için tuttuğu Yang isimli bir yapay zeka robotunun arızalanmasıyla başlıyor. Yang ile sıkı bir bağ kuran aile üyeleri robotu kurtarmanın bir yolunu ararken, Jake hayatın akışında kaybolduğunu fark edip eşi ve kızıyla daha da yakınlaşmaya çalışıyor.

After Yang, şu sıralar sinema salonlarında gösterimini yapmaya devam ediyor. Mitski’nin Glide isimli cover’ı ile beraber filmin fragmanını hemen aşağıdan bulabilirsiniz.