the northman’e gitmeden kamera arkası görüntülerini izleyin

the northman’e gitmeden kamera arkası görüntülerini izleyin


kuzeyin oğlu geliyor


Robert Eggers’ın yıldızlar geçidi Viking intikam filmi The Northman’in vizyona girmesine şunun şurasında sadece bir hafta kaldı. Heyecanımız yüksek. Vizyondan hemen önce paylaşılan ateş gibi fragmanı burada izlemiştik. Şimdi de filmin kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı.

Yaklaşık 20 dakika uzunluğundaki videoda filmin çekim görüntüleriyle beraber oyuncu kadrosundan Alexander Skarsgård, Anya Taylor-Joy, Ethan Hawke, Willem Dafoe, Ralph Ineson, Claes Bang ve yönetmenimiz Robert Eggers ile yapılan röportajlara yer verilmiş. Nicole Kidman ile Björk’ü videoda göremesek de kendilerini filmde görmek için sabırsızlanıyoruz.

Vahşi bir intikam hikayesi izleyeceğimiz The Northman, İskandinav efsanelerindeki Prens Amleth’in hikayesinden uyarlanıyor. William Shakespeare’in Hamlet oyununun da esin kaynağı olan Prens Amleth efsanesi, babasını öldüren, annesini ise kaçıran amcasından intikam almak isteyen bir Danimarka prensinin hikayesini anlatıyor. Bu hikayenin uyarlama senaryosunda Eggers, İzlandalı şair ve yazar Sjón ile beraber çalışmış.

The Northman, 22 Nisan tarihinde, yani önümüzdeki Cuma vizyonda olacak. Filmin kamera arkası görüntüleri fragmanıyla beraber hemen aşağıda.