tobey maguire, babylon filminde charlie chaplin’i canlandıracak

tobey maguire, babylon filminde charlie chaplin’i canlandıracak


nası yani


Bu hafta sinema dünyasının gözü kulağı Las Vegas’ta gerçekleşen CinemaCon’da. Merakla beklediğimiz birçok filmden ve diziden yeni duyurular ve yeni dedikodular gündeme geldi. Bu duyuruların en ilginçlerinden birini paylaşıyoruz.

Hem oyuncu kadrosuyla hem de konusuyla senenin merakla beklenen filmlerinden biri olmayı başaran Damien Chazelle imzalı Babylon, sinemaseverleri 1920’li yıllara, Hollywood’un altın çağına taşıyacak. Filmde sessiz sinema denince akıllara ilk gelen isimlerden John Gilbert’ün ve Hollywood’un ilk “it girl”ü Clara Bow’un hikayesini izleyeceğiz. Gilbert’e Brad Pitt, Bow’a ise Margot Robbie hayat verecek. Geçtiğimiz sene kadroya yapılan birkaç eklemeyle kendisini yıllar sonra tekrar Spider-Man olarak andığımız Tobey Maguire’ın da filmde rol alacağını öğrenmiştik. Babylon’un dün CinemaCon’da sunulan ilk bakışında etkinliğin katılımcıları Maguire’ın filmdeki rolünü görme şansı bulmuş. Gelen bilgiye göre ünlü oyuncu, sessiz sinema efsanesi Charlie Chaplin’i canlandırıyormuş.

Hem gerçek hem de kurgusal karakterlere ve olaylara yer verecek filmin süper ötesi oyuncu kadrosunda Pitt, Robbie ve Maguire ile beraber Olivia Wilde, Spike Jonze, Phoebe Tonkin, Max Minghella, Katherine Waterston, Flea, Samara Weaving, Rory Scovel, Lukas Haas, Eric Roberts, P.J. Byrne, Damon Gupton, Diego Calva, Jovan Adepo ve Li Jun Li gibi isimler yer alıyor.

Babylon’un vizyon tarihi 25 Aralık 2022. CinemaCon’da gösterilen ilk bakış görsellerinin -hatta belki de bir fragmanın- yakın zamanda internet alemine düşeceğini düşünerek filme olan merakımızı daha da artırarak beklemeye devam ediyoruz.