yeni the hunger games filmi için tarih verildi

yeni the hunger games filmi için tarih verildi


17 kasım 2023’te vizyonda


Jennifer Lawrence’ın ününe ün katan The Hunger Games serisinin yeni filmi The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes’in vizyon tarihi belli oldu.

Orijinal roman serisinin yazarı Suzanne Collins, yeni The Hunger Games kitabını 2019 yılında duyurmuş ve bir sene sonra yayımlamıştı. Serinin beyaz perde haklarını elinde bulunduran Lionsgate ise yeni kitabın duyurulmasıyla beraber romanın sinema uyarlaması için Collins ile dirsek teması halinde çalışmalara başladığını açıklamıştı. Bu uyarlama için çalışmaların geçtiğimiz gün itibarıyla ivme kazandığı duyuruldu.

Oyuncu kadrosu hakkında şimdilik bilgimiz yok. Filmin prodüksiyonunda orijinal serinin prodüktörleri Nina Jacobson ve Brad Simpsons ile beraber Jennifer Lawrence görev alacak. Serideki olayların yıllar öncesinde geçecek yeni filmde Panem ulusunun tiran başkanı Coriolanus Snow’un 18 yaşındaki halini göreceğiz.

The Hunger Games: The Ballad of Songbirds and Snakes’in vizyon tarihi 17 Kasım 2023. Filmden yakın zamanda çok daha fazla haber alacağız gibi görünüyor.