bong joon-ho’nun robert pattinson’lı yeni filmine dair neler biliyoruz?

bong joon-ho’nun robert pattinson’lı yeni filmine dair neler biliyoruz?


mickey7


2019’da Parasite ile ödülden ödüle koşturan Güney Koreli yönetmen Bong Joon-Ho’nun beş yıl aradan sonra çekimlerine başladığı İngilizce dilindeki yeni uzun metrajı Mickey7’ın çekimlerinin Ağustos ayında başlayacağı açıklandı.

Bilim kurgu türündeki Mickey7’da son yıllarda hem art-house filmlerin hem de Hollywood’un gözdelerinden birine dönüşen Robert Pattinson başrolü üstlenecek. Filmin oyuncu kadrosunda Only Lovers Left Alive, Suspiria, We Need to Talk About Kevin filmleriyle hafızalara kazınan ve daha önce Snowpiercer ve Okja gibi filmlerde de Joon-ho ile çalışma fırsatı bulan Oscar ödüllü aktris Tilda Swinton da yer alacak.

Edward Ashton’ın Şubat ayında yayımlanan aynı isimli romanından uyarlanacak filmin konusu ise şöyle: Buzul bir gezegen olan Niflheim’daki keşif kolonisi, gezegendeki zorlu ve tehlikeli görevlere Mickey isimli bir klonu gönderir. Mickey’nin koloni için önemi şöyledir ki; kendisi öldükten sonra tekrar klonlanabilmekte ve hafızasının büyük bir kısmını hatırlayabilmektedir. Yedinci klon olan Mickey7’ın bir gün yine tehlikeli bir görevdeyken bir kazada öldüğü sanılır. Fakat aslında Mickey7 hayatta kalmıştır ama koloni, yeni bir Mickey klonunu aktif etmiştir bile. Bunun sonucunda Mickey7 ile yeni klon Mickey8 arasında bir mücadele başlar.

Mickey7’ın çekimleri Ağustos ayında başlayıp Aralık ayına kadar devam edecek. Filmin 2023 Cannes Film Festivali’nde gösterimini yapması bekleniyor.